Градски електрически велосипед EcoBike Cortina LUX | централен мотор
EcoBike Cortina Lux е градски велосипед, който може да бъде каран и в планински условия. Ниската му рамка го прави лесен за каране, като е предпочитан вариант от дамите именно заради рамката.
Придвижването до работното място с велосипед е страхотен начин да започне вашият ден, като освен, че предпазвате околната среда, Вие сте тунизирани и готови да се справите с професионалните си ангажименти с високо настроение и мотивация. Ако разстоянието, което трябва да изминете е все пак прекалено голямо, електрическият мотор ще Ви помогне да се справите.
Специфичното при Cortina Lux е, че електрическият мотор е централен, което ще Ви осигури плавно и интелигентно подпомагане, което се нагажда спрямо стила на каране на колоездача. С номинална мощност от 250 W, електрическият мотор е особено подходящ за изкачване на стръмни участъци, които в повечето случаи се явяват пречка пред хората с не толкова добра физическа подготовка.
Велосипедът е снабден с надежден електрически мотор с пикова мощност от 560 W, който позволява максимална скорост от 35 км/ч. Батериите са монтирани в рамката, като максималният пробег е от 80 до 160 километра в режим на подпомагане. Батериите са снабдени с клетки LG и се отличават с ниско тегло и висока ефективност, като е възможно да изберете най-подходящият капацитет за вашите нужди в диапазона от 10.4 Ah до 16 Ah. Колелото разполага с LCD дисплей, който позволява контрол върху нивото на подпомагане и също така показва информация за състоянието на батерията. Контролерът осигурява плавно ускорение, което прави впечатление, особено ако имате предишен опит с електрически велосипед, който е ускорявал рязко.
Основни предимства на EcoBike Cortina Lux:

LCD дисплей
Функционалността на LCD дисплея на EcoBike е наистина впечатляваща. Благодарение на него можете да следите вашата скорост, ниво на заряд в батерията, дневен пробег и изминати километри от закупуването на колелото. Освен, че можете да получавате информация, дисплеят Ви позволява и да контролирате нивото на подпомагане и да включвате и изключвате фара и стопа на велосипеда.
Мощен електрически мотор с редуктор
Конкретният велосипед се отличава с електрически мотор с пикова мощност от 560 W и въртящ момент от 80 Nm, достатъчни за лесно каране на различни терени, като е особено ефективен при изкачвания, където често се налага използването на най-високата степен на подпомагане.
Избор на батерия спрямо вашите нужди
Велосипедът може да бъде закупен с два варианта на литиево-йонна батерия - 48V 10.4 Ah и 12.8 Ah, като и двата варианта са снабдени с клетки 18650 (LG). Батерии с подобен капацитет могат да предложат солиден пробег от над 50 километра в режим на подпомагане и между 30-60 километра в изцяло електрически режим.
Ниска рамка и надеждна конструкция подходяща за различни терени
Електрическият велосипед EcoBike Cortina Lux е с ниска рамка, като по-леката му конструкция го прави лесен за транспортиране и управление. Всъщност от полския производител описват теглото на електрическия велосипед, като сходно с това на конвенционален, въпреки монтирания електрически мотор и батерия, което говори много за използваните материали и конструкцията на велосипеда. Велосипедът също така е снабден с алуминиеви калници, което го прави подходящ за използване по различни терени. Предният амортисьор SunTour много добре се справя с неравностите, като в същото време не затруднява ускорението и поддържането на скоростта.
Възможност за допълнително оборудване
Велосипедът разполага с калници, които ще предпазят вас и дрехите ви, фар и стоп, които се грижат за вашата безопасност и видимост на пътя, като ако желаете можете да добавите допълнително оборудване - огледало за задно виждане, кутия за багаж или амортисьорно колче за седалката, като по този начин комфорта по време на каране се увеличава чувствително.
Снимките на продуктите са с илюстративна цел. Може да има отклонения между изображенията и реалния продукт.
| Параметър | Стойност |
| Модел: | Cortina LUX 17 |
| Двигател: | централен двигател BEWO |
| Номинална мощност: | 250 W |
| Пикова мощност: | 540 W |
| Въртящ момент: | 60 N.m |
| Батерия: | 36 V 10.4 Ah / 13 Ah / 16 Ah , Литиево-йонна LG 18650 LiNiMnCoO2 (никел-манган-кобалт) |
| Макс. пробег (36 V 10.4 Ah): | 50-80 км.* в режим на подпомагане (PAS) ; 20-40 км.* в електрически режим |
| Макс. пробег (36 V 13 Ah): | 60-110 км.* в режим на подпомагане (PAS); 30-50 км.* в електрически режим |
| Макс. пробег (36 V 16 Ah): | 80-160 км.* в режим на подпомагане (PAS); 40-50 км.* в електрически режим |
| Максимален пробег (48 V 12.8 Ah): | 90-130 км.* в режим на подпомагане (PAS) ; 40-60 км.* само на ток (без въртене на педалите) |
| Максимален пробег (48 V 10.4 Ah): | 50-80 км.* в режим на подпомагане (PAS) ; 20-40 км.* само на ток (без въртене на педалите) |
| Макс. скорост: | 35 км/ч |
| Зарядно устройство: | 48 V 2 A; 48 V 2,5 A и 48 V 5 A (опция) |
| Брой цикли: | 1500 |
| Контролер: | синусоидален |
| Време за зареждане: | 4-6 часа ( в зависимост от капацитета на батерията и мощността на зарядното устройство) |
| Асистираща система: | (PAS) 6 степени на подпомагане |
| Режими: | обикновен; асистиращ; електрически |
| Рамка: | 17 инча, лека алуминиева сплав |
| Преден амортисьор: | SunTour NEX HLO-DS 700C |
| Кормило: | Zoom MTB-AL-312BT |
| Лапа: | PROMAX MA-47 |
| Спирачки: | предна и задна V-brake PROMAX TX-117 |
| Скорости: | 7 скоростна система Shimano |
| Дерайльор: | NEXUS 7 вградени скорости |
| Команди: | Shimano Deore KSLM6000RA |
| Педали: | алуминиеви |
| Главина: | Modus MD-JA159F-DSE-QR |
| Седалка: | Velo VL-3363 |
| Максимална товароносимост: | 145 кг. |
| Размер на колело: | 28 инча |
| Размер на капла / гуми: | 29 инча X 2.25 Schwalbe Smart Sam |
| Размери: | 1900 x 620 x 1200 мм |
| Цветове: | черен |
| Опции: | странично огледало, пластмасов куфар, багажник, амортисьорно колче за седалка |
| Произход: | Полша |
| Гаранция: | 24 месеца |
| Тегло: | 24.900 кг. |